Dar nemocnici od Nadácie Križovatka

Aktuality

Nadácia Križovatka v zastúpení jej riaditeľkou Táňou Tomasch Nemocnici s poliklinikou Brezno, n.o. dňa 23.05.2018 darovala 4 monitory dychu bábätok Babysense II Model CU 100/2 Typ BF.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od svojho založenia v roku 2008 šíri povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS = Sudden Infant Death Syndrom) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu Babysense, ktorý je registrovaný na Ministerstve zdravotníctva SR ako zdravotnícka pomôcka a prešiel niekoľkoročnými klin

 

ickými testami. Tento monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťatka a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc zdravotníckeho personálu alebo rodičov, ktorí môžu v prípade potreby včas poskytnúť dieťatku prvú pomoc.

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat nie je možné predvídať na základe zdravotného stavu dieťatka. Zriedkavo sa stáva, že po uložení na spánok, dochádza k zástave dychu aj u novorodencov, ktorí sa javia úplne zdraví, pričom nie je možné vypátrať žiadne vonkajšie zavinenia. Dôvody, ktoré k SIDS vedú, zostávajú zatiaľ nejasné. Je však isté, že SIDS nie je spôsobená udusením, poruchou imunity, dávením, alebo iným ochorením ako je nádcha alebo iné infekcie.

Riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Brezno, n.o.  Jaroslav Mačejovský spolu s primárom novorodeneckého oddelenia Norbertom Surovým vyslovili Nadácii Križovatka v mene nemocnice, ako i v mene mamičiek, ktoré svoje bábätká privedú na svet v breznianskej pôrodnici, srdečné poďakovanie, nakoľko sa takto opäť zlepší starostlivosť o to najcennejšie čo máme – naše deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *