Odovzdanie novej záchranky

Aktuality
Dnes odovzdal riaditeľ NsP Brezno, n.o. Ing. Jaroslav Mačejovský nové sanitné motorové vozidlo značky Volkswagen Crafter posádke Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) Brezno.
 
Ide momentálne o najmodernejšie vozidlo tohto druhu na slovenskom trhu, s pohonom všetkých štyroch kolies a s možnosťou mechanickej uzávierky diferenciálu, čo je v hornatom teréne Horehronia obrovským prínosom. Taktiež transportná technika i prístrojové vybavenie je to najmodernejšie čo súčasný trh ponúka.
 
Výrazne sa zväčší pracovný priestor pre posádku RLP Brezno a komfort prepravovaných pacientov, nakoľko ide o podstatne rozmerovo väčší model vozidla ako ten, ktorý je používaný doteraz. Ku stabilnej a bezpečnej jazde značne prispeje aj vzduchové odpruženie zadnej nápravy, ktoré bolo vyrobené na mieru pre tento typ vozidla.
 
Vozidlo bude v premávke aj omnoho viditeľnejšie vďaka jeho výraznej žltej farbe a viacnásobnej svetelnej a zvukovej signalizácii, ktorá pomôže k skoršej reakcii ostatných vodičov v premávke.
 
Vozidlo bolo pomenované hlavným zdravotníckym záchranárom Bc. Martinom Kuvikom menom “Anka”, po dlhoročnej skúsenej zdravotníckej záchranárke Bc. Anne Wodzikovej, ktorej NsP Brezno, n.o. ďakuje, rovnako ako jej ostatným kolegom, za doterajšiu prácu pri záchrane ľudských životov.