Pomoc pre mamičky

Aktuality

NsP Brezno, n.o. má od 22.1.2019 k dispozícii elektrickú odsávačku materského mlieka Medela Symphony Plus, ktorá je určená pre mamičky po pôrode s problémom laktácie pre jej zahájenie, zvýšenie a udržanie, a taktiež na zabezpečenie pohodlia a zmiernenia prípadnej bolesti spojenej s dojčením.

Ako dobre vieme, materské mlieko je nenahraditeľnou výživou, pretože obsahuje všetky potrebné protilátky, živiny a vitamíny, ktoré sú pre zdravý vývoj dieťaťa nevyhnutné. Je najcennejším zdrojom výživy novorodenca, je k dispozícii v potrebnom množstve a teplote kdekoľvek a kedykoľvek.

Dojčenie vytvára silné puto medzi matkou a dieťaťom. Preto je potrebné, aby sme mamičkám v prvých hodinách a dňoch pomohli, a aby sme predišli vzniku možných problémov, ktoré sa môžu pri dojčení vyskytnúť.

Firma DN Formed Brno, s.r.o. so sídlom v Holíči nám umožnila túto odsávačku bezplatne užívať po dobu 6 mesiacov. Následne, po pozitívnych reakciách mamičiek, by sme pristúpili k jej odkúpeniu.

Ak by ste mali záujem poskytnúť nám čo aj malý finančný príspevok na zakúpenie odsávačky, budeme vďační. Môžete ho poukázať na naše číslo účtu SK13 1100 0000 0026 2177 8738 a do správy pre prijímateľa uveďte: PRISPEVOK NA ODSAVACKU MLIEKA.

Vopred Vám ďakujeme.

Mgr. Zina Veždúrová, vedúca sestra detského oddelenia NsP Brezno, n.o.