Elektronické objednávanie

Aktuality

Od januára 2024 sme pristúpili k zavedeniu elektronického objednávania na vyšetrenia na našej recepcii/informáciách.

Dôvody zavedenia

Pred dvomi rokmi sme boli donútený zaviesť obmedzenia volania na niektoré ambulancie len v určitom čase, pretože ak vyzváňa permanentne telefón na ambulancii, nedá sa veľmi ordinovať. Tento krok aj napriek nevôle pacientov sa ukázal ako dobré riešenie, dokázali sme v rovnakom čase v kľude vyšetriť viac pacientov aj vybaviť telefonáty. Avšak pacientov je stále veľmi veľa a nedá sa všetkým vyhovieť. Snažíme sa tak odbremeniť zdravotné sestry od administratívnej práce a vyhovieť aj pacientom, preto skúšame nový koncept manažovania pacienta.

Čo nás čaká a kedy to bude

Od decembra 2023 sme školili nový personál na informáciách a testovali systém v testovacej prevádzke. Keďže je systém objednávania priamo naviazaný na nemocničný systém, pacient bude vidieť ako dlho sa čaká na bežné vyšetrenia. Pacient bude mať možnosť po registrácii sa objednať na všetky nemocničné ambulancie a vyšetrenia aj bez nutnosti telefonického objednania. Ostáva stále možnosť aj telefonického objednania sa, objednávanie ale bude už vykonávane na jednotnom čísle 048 2820 110, kde personál bude komunikovať s ambulanciami aj pacientmi. V prípade, že pacient chodí na vyšetrenia pravidelne, nasledujúci termín dostane priamo na ambulancii. Na začiatku sme sprístupnili možnosť objednávania sa na SONO ambulanciu, Mammografiu s najbližšie termíny až na rok 2025, to by sa ale časom malo zmeniť na kratšie obdobie. Postupne budú pribúdať ostatné ambulancie, plán je do leta 2024 zapojiť všetky ambulancie.

Registrácia a možnosti objednávania

Pri prvom objednaní sa musíte zaregistrovať, čím nám udelíte možnosť s Vami komunikovať elektronicky. Link je v hlavnom menu v sekcii e-služby/Web objednávanie. Prosíme aby ste vyplnili pokiaľ možno tie isté údaje, ktoré ste už použili na návšteve našej ambulancie, alebo pri očkovaní. Po overení pracovníkmi recepcie Vám bude vygenerované heslo na prihlásenie. S ním sa môžte kedykoľvek prihlásiť a pozerať voľné termíny na ambulancie. Prosíme aby ste sa registrovali len raz a rovnako na jedno vyšetrenie prihlásili na ambulanciu iba raz aby nevznikli duplicity. Ambulancie budú postupne pribúdať. V prípade nejasností volajte informácie 048/2820 110 v bežnom pracovnom čase od 7:00 do 15:00.

Môže ma registrovať iná osoba?

V prípade že sa neviete zaregistrovať sami, môže vás registrovať a objednať aj iná osoba, rodič, deti a podobne. Keďže sa týmto systémom neposielajú žiadne citlivé zdravotné údaje.

Môžem naďalej volať telefonicky?

Áno, môžete sa objednávať alebo informovať naďalej aj telefonicky, najlepšie už na centrálnom čísle 048/2820 110. V prípade potreby je stále možné dovolať sa aj na ambulanciu v stanovených časoch.

Máte ďalšie otázky?

Informujte sa na recepcii osobne, telefonicky 048/2820 110, alebo e-mailom informacie@nspbr.sk