Nový laser na rehabilitácii

Aktuality

Začiatkom júna darovala Nadácia Železiarní Podbrezová našej nemocnici laser štvrtej generácie. Prístroj zlepší kvalitu rehabilitačného oddelenia a pacientom umožní rýchlejšiu úľavu od bolesti a efektívnejšie hojenie rán. Lite Cure laser patrí medzi špičkové prístroje, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Ďaleko lepšie urýchli hojenie či už klasických poranení, pooperačných bolestí, alebo bolestí chrbta u chronických pacientov. Vďaka nemu vieme pacienta znovu navrátiť do „normálneho života“ bez nepríjemností. Nový laser je na oveľa lepšej úrovni. Ďakujeme Nadácii Železiarne Podbrezová za tento dar, ktorý uľahčí prácu nielen nám, ale pomôže hlavne naším pacientom“, netajila nadšenie MUDr. Mária Kubišová, primárka fyziatricko-rehabilatačného oddelenia v nemocnici s poliklinikou, n.o. v Brezne.

Účinky lasera

Laseroterapia využíva opakované impulzy úzkeho zväzku monochromatického svetla s prienikom do hlbších častí tkanív. Prienik laserového lúča zvyšuje prekrvenie, zlepšuje lymfodrenáž a trofiku tkanív. Zvýšením metabolizmu zlepšuje obranyschopnosť, aktivuje bunkové mechanizmy a urýchľuje obnovu buniek. Poškodené bunky, ktoré sú nedostatočne okysličované v dôsledku zápalu, opuchu alebo traumy, preukazujú signifikantne vyššiu odpoveď na laserovú
terapiu, ako normálne zdravé bunky.

Má výrazný protizápalový, protiopuchový a protibolestivý efekt. Pomáha pri pooperačných a poúrazových stavoch, pri poruchách pohybového systému, pri bolestiach kĺbov, chrbtice, ramien, pri športových zraneniach, myozitíde, epikondylitíde, tendinitíde, pri artritickej bolesti a mnohých ďalších. Dôležitou informáciou pre pacientov je, že náklady spojené s laserom typu Lite Cure nepokrýva poisťovňa (pacient má nárok na terapiu laserom 3B skupiny).

Pred laseroterapiou pacient musí prejsť vstupným vyšetrením lekára, ktorý určí liečbu. Cena jednej minúty je 2€. Dĺžka trvať  od 5 do 10 minút. Počet sedení určí lekár.

Prim. MUDr. M. Kubišová, ved. fyzioterapeut Bc. B. Bauerová, Ing. M. Niklová za Nadáciu ŽP, foto: I. Kardhordová

Článok: Podbrezovan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *